Czym nagrywać do internetu?

Cześć! 

Zdaję sobie doskonale sprawę, że taki temat jest dość mocno wyśmiewany przez fotografów lub filmowców. Sam spotkałem się niejednokrotnie z takim pytaniem, lecz chce Ciebie przeprowadzić za rękę, abyś i Ty mógł nagrywać materiały do internetu. (Na końcu czeka na Ciebie bonus 😀 ).

Na rynku są dostępne różne rodzaje aparatów, lecz skupimy się na najbardziej praktycznych dla Ciebie.

Na początku swojej drogi przygody z filmowaniem w internecie naprawdę wystarczy Tobie Twój smartfon. Jeżeli nie prezentuje dobrej jakości to się nie martw. Jeżeli ludzie będą chcieli Ciebie oglądać to będą i tak czy siak. Na początku liczy się wartość nie jakość.  Pamiętaj tylko, że lepszą jakość masz w kamerce z tyłu niż z przodu dlatego jeśli chcesz siebie nagrywać lub kogoś innego to nagrywaj tylko i wyłącznie tylną pomimo, że nie będziesz siebie widział.
Jeżeli jesteś perfekcjonistą i chciał nagrywać w bardzo dobrej jakości to mimo wielu sporów i kontrowersji wybierz telefon od firmy Apple. Jest to sprzęt najbardziej intuicyjny i dzięki wbudowanej AI (sztucznej inteligencji) najlepiej nagrywa na rynku. Powstało już mnóstwo porównań iPhone z innymi flagowymi telefonami, więc podlinkuje Tobie poniżej. (Wróć do tych filmów później jak ściągniesz bonus!)

Na rynku fotograficznym mamy dostępne m.in. kamerki sportowe, kompakty czy lustrzanki z wymienna optyką.

To co ja polecam to zakup lustrzanki z wymienna optyką. Na sam start jest to wydatek 2500 – 3000 zł za nową. Dzięki tym lustrzankom możemy uzyskać prawdziwą jakość Full HD czy nawet w niektórych 4K. Możemy również zmieniać obiektywy wedle uznania. Jeżeli nagrywamy siebie to dobrze by było zakupić obiektyw bardzo jasny. (Im niższa wartość parametru F na obiektywie, tym jest jaśniejszy. uzyskujemy większą głębie). Jeżeli nagrywamy tylko i wyłącznie dla siebie to naprawdę nam to w 100% wystarczy. Nie potrzebujesz niczego więcej. Uwierz mi. 

Film składa się nie tylko z obrazka, ale również ze ścieżki audio. Przedstawiłem Tobie powyżej to czym nagrywać, więc teraz przejdźmy do tego czym najlepiej zbierać dźwięk. (Na końcu czeka na Ciebie bonus)

Na rynku mamy dostępne m.in mikrofony krawatowe, mikrofony pojemnościowe. Tutaj musisz już sam zdecydować. Pierwsze z wymienionych podpinane są na koszulce i są małe. Zbierają bardzo dobrze Twój głos. Można je zawsze i wszędzie przypiąć. To jest idealna alternatywa jeżeli nagrywasz przykładowo tylko siebie, wykonujesz znikome ruchy np. kiedy siedzisz. Mikrofony pojemnościowe charakteryzują się tym, że zbierają o wiele więcej niż krawatowe. Przykładowo jeżeli nagrywacie we dwoje to w momencie przekręcenia słychać lepiej jedna osobę, a drugą słabiej. To jest alternatywa dla osób, które chcą mieć lepszy głos niż z telefonu/aparatu, chcą by więcej dany mikrofon nagrał i nie czują potrzeby aby podpinać się pod mikrofon krawatowy. 

Kilka razy napisałem o bonusie i to on. Przygotowałem dla Ciebie ładnego excela z aparatami oraz mikrofonami, które moim zdaniem są wręcz bardzo dobre do nagrywania do internetu. Wystarczy, że klikniesz poniżej, podasz swojego maila, a ja Tobie wyślę. Jest różny przedział cenowy od najtańszych alternatyw do najdroższych. To jaki Ty sam kupisz to od Ciebie decyduje. Jeżeli będziesz miał jakieś pytania to pisz śmiało na [email protected] Z miłą chęcią Tobie odpowiem!

| [email protected] | Website | + posts

1 myśl na “Czym nagrywać do internetu?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *